پیام نوروزی رییس جهاددانشگاهی/ استفاده مسئولان از دستاورد‌های جهاددانشگاهی در سال ۱۴۰۱

۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ | ۱۰:۵۴ کد : ۲۰۳۰ اخبار دسته اول اخبار عمومی
تعداد بازدید:۱۶۳
رییس جهاددانشگاهی به مناسبت آغاز سال۱۴۰۱ با صدور پیامی ضمن تبریک سال نو تأکید کرد: جهاددانشگاهی با توجه به دستاورد‌هایی که تا به حال داشته و توانمندی در دستیابی به دستاورد‌های بسیار ارزنده در سال پیش رو و سال‌های آینده می‌تواند نقش بسیار بسیار مهم درتحقق اقتصاد دانش بنیان در کشور داشته باشد و درخواست ما از مسئولین استفاده مطلوب از این دستاوردهاست.
پیام نوروزی رییس جهاددانشگاهی/ استفاده مسئولان از دستاورد‌های جهاددانشگاهی در سال ۱۴۰۱

ه گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی، دکتر حمیدرضا طیبی رییس جهاددانشگاهی در پیام تبریکی به مناسبت فرارسیدن بهار طبعیت، شروع سال ۱۴۰۱ هجری شمسی را به خانواده بزرگ جهاددانشگاهی تبریک گفت و سلامت، شادکامی و موفقیت در این سال را برای همه آن‌ها خواستار شد.

وی در این پیام با اشاره به درگذشتگان جهادی و آرزوی رحمت و مغفرت الهی برای آن‌ها گفت: متأسفانه در حادثه تلخ واژگونی اتوبوس یکی از همکاران جوان خبرگزاری ایسنا به نام خانم کریمی فوت کردند، برای‌ایشان هم رحمت و مغفرت الهی و برای خانواده محترمشان صبر بر این مصیبت را از بارگاه خداوند خواستاریم.

دکتر طیبی در ابتدای پیام خود خسته نباشیدی نیز به همه همکاران بازنشسته گفت و برای آن‌ها نیز آرزوی سلامتی و موفقیت در کنار خانواده کرد.

انجام فعالیت‌های موفق در چهار زمینه فعالیتی جهاددانشگاهی
رییس جهاددانشگاهی در ادامه با بیان اینکه این نهاد به عنوان مولود مبارک انقلاب اسلامی ایران همچون سال‌های گگذشته تمام تلاشش این بوده که در چهار زمینه فعالیتی جهاددانشگاهی؛ یعنی توسعه فعالیت‌های فرهنگی با هدف تربیت انسان توسعه یافته در تراز انقلاب اسلامی ایران، توسعه فعالیت‌های علمی و فناورانه با هدف تحقق اقتصاد دانش بنیان و توسعه فعالیت‌های آموزشی و فعالیت‌های اشتغال آفرینی، فعالیت‌های شاخصی داشته باشد افزود: در سال ۱۴۰۰ علی رغم مشکلاتی که در کشور وجود داشت مثل کرونا، تحریم و رکود اقتصادی، اما در چهار زمینه فعالیتی جهاددانشگاهی فعالیت‌های بسیاری موفقی را داشتیم.

وی با ذکر مثالی در رابطه با این موفقیت به طراحی و ساخت یک رام قطار هفت واگنه متروی ملی که در آن جهاددانشگاهی نقش اصلی را در طراحی و ساخت پیچیده‌ترین قسمت این قطار بر عهده داشت اشاره کرد و گفت: در دنیا عرف است و می‌گویند هر کس بتواند سیستم رانش را بسازد به آن قطار ساز می‌گویند. ما این پروژه را در سال ۱۴۰۰ با موفقیت انجام دادیم و هم اکنون در مراحل نهایی انجام تست‌های استانداردش است که این فعالیت‌ها سرآغازی بر یک فصلی نوین در توسعه‌ی فعالیت‌ها در صنعت حمل و نقل ریلی کشور است.

دکتر طیبی ادامه داد: همچنین تکمیل ساختمان برج فناوری کرمانشاه که بنابر گفته مسئولین وزارت علوم و معاونت علمی و فناوری رییس‌جمهور زیباترین ساختمان پارک‌های علم و فناوری در سراسر کشور است با موفقیت به اتمام رسید.

برگزاری نمایشگاه بزرگ توانمندی‌ها و دستاوردهای جهاددانشگاهی
وی نقطه‌ی شاخص فعالیت‌های جهاددانشگاهی در سال گذشته را برگزاری نمایشگاه بزرگ توانمندی‌ها و دستاورد‌های این نهاد در دی ماه گذشته ذکر کرد و گفت: در این نمایشگاه توانمندی‌ها و دستاورد‌های جهاددانشگاهی به شکل بسیار مطلوبی به نمایش گذاشته شد و همه کسانی که از نمایشگاه بازدید کردند، شامل رییس مجلس شورای اسلامی، پنج نفر از وزرا، چهار نفر از معاونین ریاست جمهوری، ۴۱ نفر از نمایندگان مجلس و تعداد بسیاری از مدیران و کارشناسان، همه بر این نقطه متفق القول بودند که دستاورد‌های جهاد دانشگاهی در نقطه اوج خودش در همه حوزه‌ها قرار دارد و این نهاد یقیناً تأثیر بسیاربسیار ارزنده‌ای در توسعه و پیشرفت کشور داشته و در آینده خواهد داشت.

رییس جهاددانشگاهی عنوان کرد: برگزاری نمایشگاه همچنین کمک بسیار خوبی به تثبیت جایگاه جهاددانشگاهی به عنوان یک نهاد توسعه‌ای در جمهوری اسلامی ایران کرد و یقیناً تأثیر بسیار زیادتری بر توسعه فعالیت‌های جهاددانشگاهی در آینده خواهد داشت.

ارتباط خوب جهاددانشگاهی با دولت و مجلس
وی با بیان اینکه در این سال سعی کردیم ارتباط خوبی با دولت محترم جمهوری اسلامی ایران داشته باشیم و در دیداری با ریاست محترم جمهور توانمندی‌های جهاددانشگاهی رابه شکل مطلوبی خدمت‌ایشان ارایه دادم افزود: آقای دکتر رییسی درخواست کردند که جهاددانشگاهی باید نقش بسیار بسیار گسترده‌تر و مهمتری در حل مشکلات کشور و بویژه توسعه فناوری‌های موردنیاز کشور داشته باشد که در این زمینه قرار بر این شد در یک جلسه هیأت دولت حاضرشویم، دستاورد‌ها را ارائه کنیم و ریاست محترم جمهور دستورات لازم را برای استفاده از آن‌ها صادر فرمایند.

دکتر طیبی با بیان اینکه همچنین سعی بسیار خوبی کردیم که ارتباط با نمایندگان محترم مجلس داشته باشیم ادامه داد: از همکاران هم در دفتر مرکزی جهاددانشگاهی و هم در همه واحد‌ها تشکر و قدردانی می‌کنم، حاصل این تلاش‌ها این بود که در مجلس بودجه خوبی به فعالیت‌های جهاددانشگاهی در سال ۱۴۰۱ اختصاص داده شد، بویژه در زمینه توسعه فعالیت‌ها در درمان ناباروری که نقش مهمی در جوانسازی دارد و همچنین در درمان سرطان پستان که متأسفانه یکی از سرطان‌های شایع در بین خانم‌های کشور ماست. همچنین بودجه‌های خوبی به سایر فعالیت‌های فناورانه، فعالیت‌های فرهنگی و فعالیت‌های آموزشی جهاددانشگاهی اختصاص داده شد.


نظر شما :