برگزاری آزمون‌های استخدامی برای بیش از سه هزار نفر در جهاددانشگاهی قم

۱۹ مرداد ۱۴۰۱ | ۱۲:۱۲ کد : ۲۰۴۰ دیدار ها اخبار دسته اول مراکز آموزشی اخبار عمومی
تعداد بازدید:۲۹۹
مدیر اجرایی و هماهنگی آموزش جهاد دانشگاهی واحد استان قم گفت: در سال ۱۴۰۰، پنج آزمون برای سه هزار و ۶۶۵ نفر در این نهاد برگزار شد که علیرغم حساسیت و اهمیت برگزاری سلسله آزمون‌ها از حیث علمی و امنیتی؛ تعداد شرکت‌کنندگان به ترتیب در آزمون نهضت سوادآموزی ۲۶۱ نفر، آزمون دانشگاه جامع رضوی ۱۷۷ نفر، آزمون داوری و میانجی‌گری یک هزار و ۵۴ نفر، آزمون قوه قضائیه یک هزار و ۹۸۵ نفر و در آزمون بنیاد مسکن ۱۸۸ نفر بود.
برگزاری آزمون‌های استخدامی برای بیش از سه هزار نفر در جهاددانشگاهی قم

جواد خوش‌آمد، مدیر اجرایی و هماهنگی آموزش جهاد دانشگاهی واحد استان قم اظهار کرد: برگزاری دوره‌های آموزشی با رویکرد توسعه علم‌آموزی، کسب مهارت و تخصص از اهداف بلندمدت هر مجموعه انقلابی و البته جهاددانشگاهی است؛ ضرورتی مطلق در نظام تحصیلی و پرورشی که جز به عنایت و گستردگی اعتماد جویندگان علم و به‌خصوص جوانان پرانگیزه رقم نخواهد خورد.

وی با بیان اینکه جهاد دانشگاهی در دپارتمان‌های مختلف آموزشی خود ظرف شش سال، ۷۹ هزار و ۴۳۱ نفر فراگیر داشته است، اضافه کرد: جهاد دانشگاهی در چهارماهه ابتدای سال دو هزار و ۷۶۳ نفر، در سال ۱۴۰۰، ۱۶هزار و ۲۲۴ نفر، در سال ۱۳۹۹، علیرغم شیوع کرونا در کشور ۱۰ هزار و ۸۷۷ نفر و در سال ۱۳۹۸ شامل ۱۳ هزار و ۴۱۷ نفر فراگیر داشته است که دوره‌های آموزشی در ایام کرونا به صورت مجازی و برخط برگزار شد.

خوش‌آمد در تشریح دیگر عملکردهای اجرایی با رویکرد آموزش‌های تخصصی نوین و مهارت‌های پیشرفته جهاد دانشگاهی به برگزاری آزمون‌های استخدامی اشاره کرد و افزود: در سال ۱۴۰۰، پنج آزمون برای سه هزار و ۶۶۵ نفر در این نهاد برگزار شد که علیرغم حساسیت و اهمیت برگزاری سلسله آزمون‌ها از حیث علمی و امنیتی؛ تعداد شرکت‌کنندگان به ترتیب در آزمون نهضت سوادآموزی ۲۶۱ نفر، آزمون دانشگاه جامع رضوی ۱۷۷ نفر، آزمون داوری و میانجی‌گری یک هزار و ۵۴ نفر، آزمون قوه قضائیه یک هزار و ۹۸۵ نفر و در آزمون بنیاد مسکن ۱۸۸ نفر بود.

مدیر اجرایی و هماهنگی آموزش جهاد دانشگاهی واحد استان قم مهمترین دستاوردهای این نهاد را برخورداری از سابقه علمی، عضویت و تعامل با دستگاه‌های اجرایی، نهادها و موسسات عنوان کرد.

وی ادامه داد: برگزاری دو دوره کانون ارزیابی و توسعه شایستگی منابع انسانی از دیگر اقدامات جهاددانشگاهی است که برگزاری دوره‌های آموزشی با سازمان‌ها و مؤسسات آموزشی سال، برگزاری دوره‌های صلاحیت کارمندان دولت در حیطه امور عمران، راه و ساختمان و معماری در سال ۱۴۰۰، برگزاری دروه‌های دفتر امور روستایی و دهیاری‌ها و تدوین و درخواست مجوز برگزاری دوره‌های آموزشی آزاد و سازمانی از دیگر خدمات ارائه شده این مرکز است.

وی گفت: رویکرد تعامل‌ در دستور کار معاونت آموزشی واحد استان قم است و این مهم سبب عقد قراردادها و تفاهم‌نامه‌های همکاری در حوزه‌های آموزشی با ۲۰ سازمان در استان قم بود.

خوش آمد یادآور شد: نیازسنجی و تدوین محتوا، شناسایی و بررسی منابع آموزشی دستگاه‌ها و سازمان‌ها و در صورت نیاز برگزاری دوره در محل سازمان‌ها، برش‌های استانی از برنامه توسعه کشور در حوزه آموزش و هدف‌گذاری بر روی آن، رصد ظرفیت‌های سازمان‌ها و دستگاه‌ها در زمینه آموزشی ضمن خدمت کارکنان، مدیران و خانواده‌ها از جمله اقدامات جهاددانشگاهی قم در سال ۱۴۰۰ و چند ماهه ابتدایی سال ۱۴۰۱ است.

وی یادآور شد: اهمیت ویژه به سازمان‌ها و نهادهای هدف که قبلا با جهاد دانشگاهی همکاری داشته‌اند؛ هم‌چنین شرکت در بیش از ۲۲۰ جلسه حضوری و مجازی در سال ۱۴۰۰ و بیش از ۵۰ جلسه حضوری و مجازی از ابتدای سال ۱۴۰۱ با سازمان‎ها و ارگان‌ها نیز از دیگر اقدامات جهاد دانشگاهی است.


( ۱ )

نظر شما :