کیفیت، جامعیت و تنوع آموزش، هدف اصلی مرکز زبان جهاد دانشگاهی

۱۱ مهر ۱۴۰۰ | ۰۹:۵۲ کد : ۲۰۱۴ اخبار دسته اول اخبار مرکز شماره چهار
تعداد بازدید:۲۱۷
مدیر مرکز زبان جهاد دانشگاهی واحد استان قم اظهار کرد: هدف اصلی این مرکز در ارائه خدمات آموزشی کیفیت، جامعیت و تنوع آموزش نسبت به عموم مردم در رده‌های سنی متفاوت است اما بر حسب ماموریت ذاتی جهاد دانشگاهی، سعی در ایجاد مزیت برای دانشجویان ائم از تخفیف‌های همیشگی، شروع و پایان ترم‌ها با درنظر گرفتن کلاس‌های دانشگاهی و ارسال اساتید به دانشگاه‌ها جهت تدریس زبان داشته است.

ه گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد استان قم به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خبری قم، مهدی بافرانی در آستانه چهل و یکمین سالگرد تاسیس جهاد دانشگاهی قم، به تشریح عملکرد مرکز زبان جهاد دانشگاهی قم پرداخت و بیان کرد: به صورت کلی یادگیری زبان انگلیسی یکی از الزامات روابط فرهنگی و علمی با سایر ملل است.

وی با بیان اینکه مرکز زبان جهاد دانشگاهی قم امروزه برای چندمین سال متوالی بزرگ ترین مرکز آموزش زبان‌های خارجه در استان است، افزود: آموزش‌های این مرکز به صورت تخصصی و عمومی ارائه می‌شود که آموزش‌های عمومی در سه سطح کودکان، نوجوانان و بزرگسالان به صورت ترمیک در ۴ زبان برگزار می‌شود.

مدیرمرکز زبان جهاد دانشگاهی قم با اشاره به دوره‌های تخصصی این مرکز تصریح کرد: دوره‌های آموزشی از قبیل آمادگی آزمون آیلتس، فن ترجمه و تربیت مدرس زبان با رویکرد اشتغال محوری به صورت منظم و مستمر در این مرکز در حال برگزاری است.

بافرانی همچنین از برگزاری دوره‌های آموزشی مخصوص مدیران و بازگانان در این مرکز خبر داد و خاطر نشان کرد: برگزاری کارگاه‌های متفاوت با رویکرد تقویت مهارت گفت و گو و تلفظ زبان از دیگر خدمات این مرکز به شمار به می‌آید.

وی از تعداد ۵هزار و ۸۸۵ فراگیر این مرکز در سال ۹۸ و قبل از شیوع ویوروس کرونا خبر داد و گفت: با توجه به پاندمی کرونا و عدم اقبال مردم نسبت به آموزش‌های مجازی، با کاهش ۵۰ درصدی متقاضیان کلاس‌های آموزشی مواجه شدیم.

مدیرمرکز زبان جهاد دانشگاهی قم اظهار کرد: با توجه به عدم اطلاع دقیق از زمان مشخص قرنطینه و اهمیت سلامتی فراگیران، این مرکز به مدت ۷ ماه در زمان شیوع ویروس کرونا صرفاً به صورت مجازی به ارائه خدمات آموزشی به متقاضیان پرداخته است.

بافرانی در خصوص مبنای انتخاب دوره‌های آموزشی در مرکز زبان جهاد دانشگاهی، گفت: نیاز و تقاضای فراگیران، مهم ترین دلیل ایجاد دوره‌های جدید در این مرکز است که این نیاز‌ها با توجه به گذر زمان دستخوش تغییر می‌شود.

وی در بیان مزیت عمده مرکز زبان جهاد دانشگاهی قم، تصریح کرد: برگزاری تمامی ترم‌ها در سطوح مختلف با رعایت رده بندی سنی یکی از مهم ترین دلایل محبوبیت این مرکز است.

مدیرمرکز زبان جهاد دانشگاهی با بیان اینکه گواهینامه‌های صادره از مرکز زبان جهاد دانشگاهی مورد تایید وزارت علوم است، افزود: گواهینامه‌های این مرکز قابل ترجمه در تمامی ارگان‌ها و دستگاه‌های دولتی است.

بافرانی در خصوص جامعه هدف مرکز زبان جهاد دانشگاهی، اظهار کرد: هدف اصلی این مرکز در ارائه خدمات آموزشی جامعیت و تنوع آموزش نسبت به عموم مردم در رده‌های سنی متفاوت است اما بر حسب ماموریت ذاتی جهاد دانشگاهی، سعی در ایجاد مزیت برای دانشجویان ائم از تخفیف‌های همیشگی، شروع و پایان ترم‌ها با درنظر گرفتن کلاس‌های دانشگاهی و ارسال اساتید به دانشگاه‌ها جهت تدریس زبان داشته است.

وی از شناسایی زمان‌های فراغت افراد در رده‌های سنی متفاوت از کار و تحصیل خبر داد و بیان کرد: سعی بر آن بوده تا زمان بندی کلاس‌های آموزشی مرکز زبان طبق نیاز فراگیران صورت گیرد.

مدیرمرکز زبان جهاد دانشگاهی بیان کرد: برای جلب رضایت فراگیران و افزایش کیفیت آموزش در سال جدید مدل‌های متخلفی از دوره‌های آموزشی مانند کارگاه‌های کوتاه مدت به سبد آموزشی مرکز اضافه شده.

بافرانی در خصوص فرآیند جذب اساتید در مرکز مدیرمرکز زبان جهاد دانشگاهی قم، گفت: طبق دستورالعمل آموزشی جهاد دانشگاهی، تنها فارغ التحصیلان رشته‌های زبان‌ها ی خارجی مجاز به تدریس زبان‌ها ی خارجی در مراکز هستند.

وی افزود: متقاضیان تدریس پس از شرکت در دوره‌های تربیت مدرس و آزمون‌های تدریس، قادر به تدریس در مراکز زبان هستند.

مدیرمرکز زبان جهاد دانشگاهی قم، موقعیت جغرافیایی مرکز و دسترسی پذیری را از یکی از دلایل استقبال متقاضیان آموزش زبان به آن دانست و افزود: استاندارد بودن آموزش‌ها و بهره گیری از اساتید خبره از مهم ترین اقدامات این مرکز به شمار می‌رود.

بافرانی در انتها از تالیف کتاب eightتوسط جهاد دانشگاهی قم خبر داد و اظهار کرد: طبق تاکید رهبری بر بومی سازی آموزش زبان، این کتاب که دارای استاندارد‌های جهانی و مورد تایید سازمان یورک انگلستان است، بومی سازی شده با فرهنگ ایرانی اسلامی و مناسب تدریس زبان انگلیسی در سطوح مختلف است.


( ۱ )

نظر شما :