رئیس دانشگاه قم بیان کرد: جهاد دانشگاهی کمک کند دانشجویان ایده پردازی کنند.

۲۰ دی ۱۴۰۱ | ۰۸:۴۳ کد : ۲۰۴۸ دیدار ها اخبار دسته اول اخبار عمومی
تعداد بازدید:۸۲
رئیس دانشگاه قم در دیدار با رئیس و معاون جهاد دانشگاهی استان گفت: بحث از ایده تا کارآفرینی را در سطوح مختلف دنبال کنید و برای ایده پردازی دوره آموزشی و کارگاه برگزار کنید و کمک کنید دانشجویان یاد بگیرند چطور ایده پردازی کنند.
رئیس دانشگاه قم بیان کرد: جهاد دانشگاهی کمک کند دانشجویان ایده پردازی کنند.

ه گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد استان قم رئیس جهاد دانشگاهی استان قم به همراه سرپرست معاونت آموزشی این واحد به همراه مدیران شعب جهاد دانشگاهی در دانشگاه قم با رئیس این دانشگاه دیدار و گفتگو کرد.

دکتر محمد حیدری در دیدار با حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمد حسین شریفی به تشریح فعالیت های جهاد دانشگاهی از گذشته تا کنون پرداخت و بیان کرد: هرگاه کاری به جهاد دانشگاهی سپرده شد این نهاد با موفقیت به نیاز کشور پاسخ داده و این موضوع از دید هیچ یک از مسئولین نظام پوشیده نیست.

وی افزود جهاد دانشگاهی نقطه امیدواری کشور در زمینه کارهای علمی و اجرایی بر زمین مانده است چرا که گستردگی فعالیت های جهاد دانشگاهی و شبکه عظیم علم و فناوری در سطح کشور سبب توانمندی بالای جهادگران در انجام کارهای غیر ممکن شده و 42 سال سابقه پژوهشی، فرهنگی و علمی جهاد دانشگاهی این نهاد را به مرجعی برای حل مسائل کشور تبدیل کرده است.

حیدری با اشاره به این که جهاد دانشگاهی نهادی است که در آن فاصله ایده تا محصول طولانی نیست گفت: فرایند ایده پردازی و تولید محصول در جهاد دانشگاهی با بررسی همه جوانب امر به سرعت طی می شود و ما در جهاد دانشگاهی این آمادگی را داریم که ایده پردازی و تبدیل ایده به طرح های فناورانه را به دانشجویان آموزش دهیم.

رئیس جهاد دانشگاهی استان قم به فعالیت مرکز نوآوری و شکوفایی جهاد دانشگاهی در زمینه تبدیل ایده به محصول اشاره کرد و افزود: تیم های فناور پس از ارائه ایده اولیه و توانایی فنی خود در این مرکز پذیرش می شوند و از مشاوره های تجاری و حمایت های جهاد دانشگاهی بهره مند می شوند.

علی حسینی معاون فرهنگی و سرپرست معاونت آموزشی جهاد دانشگاهی واحد استان قم نیز در این دیدار به فعالیت های فرهنگی این واحد به ویژه سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی پرداخت و گفت: جهاد دانشگاهی قم در هفت دانشگاه دولتی استان شعبه دارد و در هر یک از این دانشگاه ها با توجه به سیاست های دانشگاه و نیاز دانشجویان فعالیت های فرهنگی ویژه ای را به عمل می رساند.

وی ادامه داد: برگزاری کارگاه های ترویجی، دوره های آموزشی، توانمند سازی و اشتغال پذیر کردن دانشجویان با رویکرد آینده مشاغل و مشاغل آینده از جمله برنامه های کلیدی جهاد دانشگاهی در سطح دانشگاه های استان است که با استقبال مسئولین دانشگاه ها و دانشجویان مواجه شده است.

حسینی ادامه داد: برپایی میز ایده در دانشگاه و کمک به ایده پردازی دانشجویان و جذب دانشجویان مستعد در هسته های فناور مرکز نوآوری و شکوفایی جهاد دانشگاهی نیز فعالیت قدیمی اما مهم جهاد دانشگاهی در سطح دانشگاه قم است که در صورت تمایل دانشگاه می‌توان فعالیت های جهاد در این زمینه را توسعه داد.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر شریفی نیز در این دیدار ضمن قدردانی از زحمات رئیس و اعضای جهاد دانشگاهی در همکاری با دانشگاه قم گفت: ما با تمام توان آماده همکاری و هم افزایی با جهاد دانشگاهی هستیم.

رئیس دانشگاه قم مسئله ایده پردازی و کارآفرینی را پر اهمیت ارزیابی کرد و گفت: بحث از ایده تا کارآفرینی را در سطوح مختلف دنبال کنید و برای ایده پردازی دوره آموزشی و کارگاه بذارید تا دانشجویان یاد بگیرند چطور ایده پردازی کنند.

وی تاکید کرد: نه فقط برای کسانی که صاحب ایده هستند بلکه این آموزش ها باید برای کسانی که در رشته های مختلف در حال تحصیل هستند بطور هوشمند و برنامه ریزی شده برگزار شود تا دانشجویان در رشته ها و گرایش های مختلف نحوه ایده پردازی و پرورش ایده های خود را بیاموزند.


نظر شما :